Вперше в Україні наші хірурги провели складну операцію з реконструкції обличчя

Надрукувати

Вперше в Україні наші хірурги провели складну операцію з реконструкції обличчя.

 

12 годин команда медиків Клінічної лікарні швидкої допомоги формувала хлопцеві нову щелепу. Проводити складну ортогнатично-артропластичну операцію з реконструкції обличчя допомагав колега із Литви Сімонас Грібаускас, у якого за плечима досвід неодноразових подібних втручань.
Пацієнт – 20-річний хлопець з Одещини. У 5-річному віці разом з мамою він потрапив у ДТП і отримав складні переломи нижніх кінцівок та нейротравму. Лікарі, тоді, на жаль, не діагностували ще однієї травми - перелому нижньої щелепи!
«До нашої лікарні хлопець звернувся з ускладненнями після невдалого попереднього лікування. Наслідки були складними: щелепа не розвивалася як слід, пацієнту було важко жувати і спати вночі», - розповідає про пацієнта завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії Олег Ковтуняк.

Давня травма з часом призвела до деформуючого остеартрозу лівої та кісткового анкілозу правої суглобової головки – хронічного захворювання суглобів із практично цілковитою їхньою нерухомістю.

«Нам був потрібен час, щоб підготуватися до операції! Спочатку ми виготовляли спеціальний ортогнатичний план в лабораторії Eurosplint та протези індивідуальних суглобів», - додає лікар.

Повернути щелепи у правильне положення та відновити деформовані суглоби вирішили провести за допомогою поєднаного хірургічного втручання - бімаксилярної ортогнатії з геніопластикою та артропластикою скронево-нижнєщелепових суглобів.

Для цього спеціалісти усунули розростання кісткової тканини, що заважало при відкриванні рота, розташували спочатку скронево-нижньощелепові суглоби, потім допереду висунули верхні щелепи та підборіддя.

Всього через кілька днів вигляд обличчя пацієнта - змінився! Тепер хлопець зможе забути про постійний дискомфорт та не відчуватиме труднощів рухах щелепою.